Van Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe Belediye Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada, 40 Trilyonluk yolsuz iddialarına ilişkin konuştu. AKP’li Belediye Başkanı, Trilyonluk vurgun için ‘'yolsuzluk değil, görevi kötüye kullanma’’ dedi.

Yolsuzluk iddialarını doğrulayan Özgökçe, konuyla ilgili gerekli soruşturmanın yürütüldüğünü, ihmali bulunan görevlilerin görevden alındığını, yaşananların kendisiyle ilgisi olmadığını iddia etti.

AKP’li Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ile ilgili ANF’de çıkan 40 trilyonluk yolsuzluk iddiaları üzerine Temmuz ayının ilk mutat toplantısı gergin geçti. Geçen hafta içinde ANF’de yayınlanan Tuşba Belediyesinde İmar Müdürünün görevden alınması, YYÜ kampus alanı içindeki arazilerin encümenlere peşkeş çekilmesi ve encümenlerin Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen imar planını kendi çıkarlarına göre değiştirmesine ilişkin iddialar DBP’li Meclis Üyeleri tarafından belediye meclisi gündemine taşındı.

AKP’li Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, DBP’li Belediye Meclis Üyeleri İsmet Tan ve Necla Bakır’ın konuyu ilişkin iddiaları gündeme getirmesi üzerine “Bu haberi yapanlar herhangi bir belgeye dayanmadan karalama kampanyası yürütmektedir. Yolsuzluk haberini  DBP’li Encümenlerle birlikte kamuoyuna aktardılar. Bu konuyu yargıya taşıyacağız” dedi.

ÖZGÖKÇE: YOLSUZLUK YOK, GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANAN İNSANLAR VAR

Özgökçe, İmar Müdürü ve bazı kişilerin kendi imzasını taklit ederek yolsuzluk işine bulaştıklarını iddia etti. AKP’li belediye başkanı, 40 Trilyonluk vurgun için ise, ‘’yolsuzluk değil görevi kötüye kullanma’’ şeklinde skandal bir değerlendirmede bulundu.(ANF)