AKP MYKY üyesi 24. ve 25. dönem AKP milletvekilliği yapan ardından Milli Savunma Bakanı Yardımcısı olan Şuay Alpay, katıldığı bir düğünde evlilik cüzdanını geline verirken, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sünneti” dedi. Bilindiği gibi İslam dininde sünnet, Hz. Muhammed’in sağlığında yaptığı ve tüm Müslümanlara yapılmasını tavsiye ettiği davranışlar olarak biliniyor.

Erdoğan’ın, evlilik cüzdanını geline vermesini Hz. Muhammed’in davranışlarıyla eş değer gören AKP MKYK üyesi ve Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay Alpay, katıldığı düğünde şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin bir sünneti var biliyorsunuz bu sünnetin gereği olarak da ben evlilik cüzdanını daha iyi muhafaza edeceği daha iyi koruyacağı kanaatiyle gelin hanıma takdim ediyorum.”

ŞUAY ALPAY KİMDİR?

Şuay ALPAY, 20 Ekim 1960’ta Elazığ’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1986 yılında Kamu İşverenler Sendikası'nda uzman yardımcılığı görevinde bulundu.

1986 yılında hâkimlik stajına başladı ve 1991 yılına kadar ceza ve hukuk hâkimliği yaptı. 1991 yılından sonra serbest avukat olarak çalıştı. 24'üncü ve 25'inci dönemlerde Elazığ Milletvekilliği görevlerinde bulundu. Sivil toplum kuruluşlarında kuruculuk ve yöneticilik yaptı. AKP MKYK üyeliği, AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı, Anayasa Komisyonu Üyeliği, Adalet Komisyonu Üyeliği, AKP Grup Yöneticiliği, AKP Genel Merkez Başkan Yardımcılığı, parlamentolar arası dostluk grubu başkanlıkları ve üyelikleri yaptı. 29 Aralık 2015 tarihinde Millî Savunma Bakan Yardımcılığına atandı. ALPAY, evli ve 3 çocuk babasıdır.