AK Parti Nazilli Kadın Kolları Başkanı Ayşin Hittet ve 21 parti üyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinde Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu'nda yaptığı konuşma nedeniyle CHP Kadın Kolları Başkanı Serpin Kıntaş hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme, aşağılama, alenen hakaret' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Nazilli Adalet Sarayı'na başvurduklarını kaydeden AK Partili Hittet, CHP'li Kıntaş'ın, "İktidar yanlısı kadınlar ancak sarayların haremlerinde cariye olur" sözünü hatırlatarak "Kıntaş, AK Partili kadınlara hakarete varan cahilce sözlerde bulunmuştur, kendilerini esefle kınıyoruz. Biz zulüm bulunan şiddet, hakaret bulunan hiçbir hareketin içinde olmadık, olmayız, olmayacağız. Burası Türkiye Cumhuriyeti, bizler de AK Partili kadınlar olarak Cumhuriyetin bizlere vermiş olduğu haklar doğrultusunda yüzümüz ak bir şekilde çalışmalarımıza yılmadan devam edeceğiz. Bu tarz haksız söylemler bizi hiçbir şekilde yıldıramayacak. Bizler sarayların cariyesi değil, kadınları baş tacı yapan bir peygamberin ümmetiyiz, cennetin ayakları altına serildiği anneleriyiz" dedi.

'UCUZ VE ÇUKUR ZİHNİYET'

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Avukat İmran Acar da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda CHP Kadın Kolları Başkanı Serpin Kıntaş'ı sert sözlerle eleştirdi. Acar paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"CHP Nazilli Kadın Kolları Başkan Serpin Kıntaş konuşuyor mu, yoksa içindeki zehri mi kusuyor, belli değil. Önce, kadın cinayetleri, tecavüz olayları, töre vahşeti ve kadına yönelik her türlü şiddet ve saldırının müsebbibi olarak AK Parti'yi gösteriyor. Sonra, AK Parti'yi savunan kişileri ve kadınları, Cumhuriyetle kavgalıymış, onun değerlerini ortadan kaldırmak için çaba sarf ediyorlarmış gibi bir surette lanse ediyor. AK Parti'ye oy veren ve onun misyonuna sahip çıkan hanımlara hakaretler yağdırıyor. Güya kadın haklarından ve kadın sorunlarından bahsedip program yapacaksınız, kürsüyü ve mikrofonu kullanıp siyaseten sizinle aynı yöne bakmayan bayanlara hakaret yağdıracaksınız. Ne haddinize? Toplum barışı için herkes edeceği lafı iyi tartmalı ve öyle konuşmalıdır. Ama, siyaseten hiçbir şey üretemeyen ezik takımın, bu tür hezeyanlarla gündemde kalma çabası içinde olması iyi irdelenmeli, söz ve eylemleri desteklenmemeli ve bulundukları yerde kendi hallerinde bırakılmalıdır. Sanırım doktor tavsiyesi de böyledir."