Tiyatrocu Ahmet Yenilmez, gözyaşlarını tutamadıSevda Türküsev'in sunduğu Hayata Dair programına ünlü oyuncu ve tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez'in gözyaşları damgasını vurdu. Programda annesine olan özlemini dile getiren yenilmez gözyaşlarını tutamadı.

İstanbul1 TV ve Tek Rumeli Televizyonlarıda ortak yayınlanan Sevda Türküsev'in sunduğu Hayata Dair programına ünlü oyuncu ve tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez konuk oldu.

Programda annesine olan özlemini dile getiren Yenilmez gözyaşlarını tutamadı.

Türk kadınını dünya kadınlarından ayıran özellik fedakarlığıdır

Türk kadının sahip olduğu özelliklerle, fedakarlığıyla dünya kadınlarından ayrıldığını ifade eden Yenilmez annesini de anarak yaşadığı duygu dolu bir hikayesini paylaştı.

"En büyük mürşidim annem"

Annesinin hayattaki en büyük mürşidi olduğunu söyleyen Yenilmez 1980'li yıllarda yaşadığı zorluklar sırasında annesinin “kimsenin kölesi olma unutma ki Allah kimseye kaldıramayacağı hiçbir yükü yüklemez” sözlerinin kendisi için milat olduğunu ve her zorlukta bu sözleri hatırladığını gözyaşlarıyla anlattı.

Gözyaşlarını tutmak erkeklik değildir

Gözyaşlarına zor hakim olan sanatçı, "Gözyaşlarına hakim olmak, ağlamamak erkeklik değildir. Ağlayabilmek öemlidir. İnsanın gözyaşı dökmesi zayıflıflıüını göstermez. Tam aksine gözyaşı dökebilmesi insanın insanı hassasiyetlerini koruyabildiğini gösterir" dedi.

İstanbulajansi.com