Medyada yılın transferi gerçekleşmek üzere. Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, NTV televizyonuna geçiyor.

Selvi, geçen hafta İstanbul’da bir dizi görüşme yaptı. Hem NTV yönetimi hem de Yeni Şafak’ın patronlarıyla bir araya geldi. Selvi’nin ilk etapta NTV’de ‘sürekli konuk’ olarak iş başı yapması görüşü benimsendi.

BIRAKACAK MI?

Selvi’nin NTV ekranlarına 1 Kasım seçimleri itibariyle çıkması bekleniyor. Ancak Yeni Şafak’taki görevinden ayrılıp ayrılmayacağı netlik kazanmadı. Temsilcilik görevini bıraksa bile ‘köşe yazarı’ olarak kalabileceği belirtildi. NTV’de Ankara Temsilciliği koltuğu boş. Selvi’nin ileride bu görevi de üstlenmesi bekleniyor.

15 YILDIR YENİ ŞAFAK’TA

2001’de TGRT Haber’den Yeni Şafak’a geçen Selvi, 10 yıl haber müdürlüğü yaptı. Son 5 yıldır ise Ankara Temsilciliğini yürütüyordu. Son aylarda gazete yönetimi ile Selvi’nin sorun yaşadığı konuşuluyordu. Albayraklar’ın desteğine rağmen Selvi ayrılma noktasına geldi. Selvi daha önce AA Genel Müdürlüğü ve TRT’yle ilgili hükümet kanadından gelen teklifleri kabul etmemişti.