Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında gerçekleşen korkunç olay, İngiltere’nin Hampshire bölgesinde yaşandı. Çocuk mahkemesinin baktığı davaya göre olay, şu an 13 yaşında olan sanığın evinde yaşandı.

Yaşanan olay sonrası 5 yaşındaki kız çocuğunun ailesi, “kalbinin yerinden çıkmış gibi” olduklarını ifade etti.

5 yaşındaki küçük kızın annesi, olayın kızının üzerinde yarattığı etkileri mahkemede okurken eşiyle birlikte yaşadığı üzüntüyü dile getirdi. Olayı ilk öğrendiklerinde yıkılan aile, kızlarını hiçbir zaman yanlarından ayırmadıklarını ifade etti.

Acılı anne, “Bazen kızımın başına bunların gelmesinde kendimi sorumlu hissediyorum” şeklinde konuştu. Anne, tüm ailenin depresyonda olduğunu belirtti.

13 yaşındaki çocuğun avukatı Natalie Dennington ise, müvekkilinin öğrenme zorluğu yaşadığını ve zeka yaşının 7 ile 9 arasında olduğunu savundu. Dava günü yaklaştıkça müvekkilinin tedirgin olduğu aktaran avukat Dennington, olayın basına yansıması durumunda 13 yaşındaki çocuğun hedef olabileceğini söyledi.

Psikolog yardımıyla ifadesi alınan 13 yaşındaki çocuk, yaptığı şeyi kabul ettiği takdirde ailesinin kendisini reddedebileceği kaygısı yaşıyor. Gözyaşları içerisinde yaptıklarını kabul eden küçük çocuğun, “Bu kadar küçük yaşta olmasına rağmen sorumluluğunu kabul ettiği için” affı isteniyor.

Hakim ise, davalının bu kadar küçük yaşta çok büyük bir saldırıda bulunduğunu, ancak yaş ve diğer koşullar göz önüne alındığında, küçük çocuğa sosyal yardım kuruluşlarından 1 yıl boyunca destek alma kararı verdi.