Bursa'da, 10 gün önce gerçekleşen olayda 21 yaşındaki Kazım A., üvey babası Ayhan Arlı'nın annesinden ayrılmasını istemiş bunun üzerine de annesiŞahsenem S. ve kız kardeşi N.A. (16) ile tartışmaya başlamıştı.

Tartışma bir anda kavgaya dönüşünce, Kazım A, annesi Şahsenem S. ve kardeşi N.A.'yı bıçakla yaralamış ve ardından Ayhan Arlı ile tartışmaya devam ederek elindeki bıçağı üvey babasının kalbine saplamıştı.

Kazım A. olayın ardından kayıplara karışırken, gürültü üzerine eve gelen komşular, aileyi kanlar içinde gördü. Olay yerine çağırılan 112 Acil Servis ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi yaparken, durumu ağır olan üvey baba Ayhan Arlı (40), kaldırıldığı Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Daha önce de cinayet işledi

Bundan 5 yıl önce cinayet işlediği ve 3 yıl hapis yatarak cevaevinden çıktığı öğrenilen Kazım A'yı yakalamak için polis geniş çaplı soruşturma başlattı. Uludağ ormanlarına kaçtığı tespit edilen Kazım A.'nın peşine düşen Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Uludağ yamaçlarındaki Gökçeören köyünün ormanlık arazisinde bir evde gizlenen Kazım A.'yı 10 gün sonra kıskıvrak yakaladı.

Psikolojik rahatsızlığı olduğu öne sürülen Kazım A. adliyeye sevk edildi.