gunenc27 @ gmail.com

Başbakan Yardımcısı mı olmak istiyorsunuz? Çok kolay... Önce bir parti kuracaksınız. Kuracaığın partinin AK PARTİ'yi anımsatan bir logosu olacak. Örneğin HAK partı Ya da VAK VAK PARTİ diyebilirsiniz.

Bu iş için az para harcanmaz, biliyorum ama kazın geleceği yerden tavuk esirgeniri mi? Oğullar 17 yaşında deniz filosu sahibi olabiliyor da sen kazık kadar adam  olmuşsun, kendin de bir uçak filosu sahibi olamaz mısın yani?

Enayi değil ya Lider bey, senin binde 1 oy bile almayacağını bilmiyor mu? Biliyor bilmsine de, sinek pis değil, mide bulandırır. Bu nedenle seni çağırır. Seninle pazarlığa oturur.

Sen arkadaşlarını yüzüstü bırkıp VAKVAK PARTİ'den ayrılırken. Başbakan yardımcısı oluverirsin. Artık gerisi senin ferasetine kalmış.

Dün sövüp saydığın adamı etekler durursun artık. Dün "AKP'den bakan olacağıma, MSP'de çaycı olurum diyerek Erbakan Hocanın elini öperken, bugün tam tersini yaparsın.

"MSP de neymiş. Erbakan da mevlasına kavuştu zaten. Gün Tayip beyin günüdür," diyerek "MSP'de başkan olacağıma, AKP'de çaycı olurum diyerek uzun adamı eteklersin bu kez.

E, dünya iş bilenlerin dünyası. Çalışmayacaksın, çalışıyor görüneceksin.

Tarlanı yağmur nereye yağıyorsa oraya kaldıracaksın.

Şimdi anladınız ya, ne kadar başbakan yardımcısı olmak. Haydi, göreyim sizi. Sıvayın kollarınızı.

Bu memleketin daha "devletin malı deniz, yemeyen domuz olacağınıza "gerektiğinde kullanılmak üzere stokta bekletilen daha onlarca başbakan yardımcılığı var.

Bunlardan biri de neden siz olmayasınız?