9 Aralık 2015 tarihinde başvuruların başlayacağı TOKİ İrfaniye Emekli Konutları projesinde ödeme planı şöyle; yüzde 12 peşinatta kalan miktar 180 ay vade, yüzde 20 peşinatta ise kalan miktar 240 ay vade seçeneği ile ödenebiliyor.

TOKİ İrfaniye Emekli Konutları 2 oda 1 salon daire seçeneğinden meydana geliyor. Başvuru bedeli olarak 500 TL ödeme yapılan TOKİ İrfaniye Emekli Konutları'nda 1.200 tane daire emekliye özel olarak satışa çıkarılıyor.

Son başvuru tarihi 30 Aralık 2015 olarak belirlenen projede fiyatlar konutların ihalesi yapıldıktan sonra açıklanacak.

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye emekli konutları başvuru şartları

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.