Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, Koru İstanbul'da emlak gazetecilerine düzenledikleri basın toplantısında Dağ Mühendislik'i ve yeni projeleri anlattı. Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, basın toplantısının hemen ardından Emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer'in sorularını yanıtladı.

İstanbul'a 2.2 milyar liralık yatırım

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, 2016 yılı Türkiye'nin büyüme hızının biraz daha artacağı bir yıl olacağı gibi Dağ Mühendislik'in de biraz daha artacağı bir yıl olacağını, sadece İstanbul'da 2.2 milyar liralık projeler hayata geçirdiklerini, bunların üzerine biraz daha katacaklarını ve hedeflerini 3 milyar liraya çıkartacaklarını söyledi.

Dağ Mühendislik ulusal bir firma olacak

Sadece Konya ve İstanbul firması olarak anılmak istemediklerini belirten Dağ, bunun nedenini de hedeflerini Türkiye genelinde büyüteceklerini ve ulusal bir firma olmayı kendilerine amaç edindiklerini açıkladı.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Kartal'ı uçuracak bir proje geliyor

570 konutluk projeyi hayata geçireceklerini belirten Dağ, bundan sonra Tual Adalar olarak işler yapacaklarının altını çizdi.

Osmanlı padişahlarının dinlence alanı olarak kullandıkları sayfiye alanında projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Doğan Dağ, projeyi 1,5 ay sonra lansmana çıkaracaklarını Emlakdream.com'a açıkladı.

Dağ, İstanbul'un heyecanına heyecan katacak bir proje olarak lanse edilecek olan Tual Adalar'ı tarif ederken; doğru mekan, doğru yaşanabilir alan ve doğru rakamlar olarak açıkladı.

Doğan Dağ, 2000 konuttan meydana gelen Tual Bahçekent projesini de inşa edeceklerini ve projenin içerisinde; 1 adet özel hastane, 2 özel okul, yurtlar ve ticari ünitelerden oluşan bir şehir kompleksinin olacağını belirtti.

Bahçekent Flora'da yüzde 55 prim

Merkezi bir lokasyonda olmasının yanı sıra, alt yapı ve üst yapının birbiriyle entegre olduğu bir bölgede Bahçekent'te hayata geçirdikleri iddialı proje Bahçekent Flora'nın yüzde 55 oranında prim yaptığını söyleyen Dağ, bu rakamın iyi bir rakam olduğunu ama Bahçekent Flora gibi bir proje için az bir rakam olduğunu her zaman dile getirdiğini belirtti.

Lansmana çıktığında 2 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sundukları projeyi şimdi 3300-3400 liradan sattıklarını da sözlerine ekledi.

Ayşe Özlem KURUCA/Emlakdream.com