Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Doğan Dağ, Koru İstanbul'da emlak basınına düzenlenen basın toplantısında Dağ Mühendislik'i ve yeni projeleri anlattı.

“Güvenle yola çıktık”

Dağ Mühendislik olarak inşaat sektörüne 1992 yılında girdik. 1992 yılından bu yana ilk üretimlerimizi Konya'da yaparak yaklaşık 2 milyon metrekare alan üzerinde inşaat ve yatırımlar yaptık. Bu yapıtlar arasında yaklaşık 7-8 bin adet konut, hastane, okullar, yurt binaları ve şu anda mevcutta kendimize ait Konya'nın en büyük alışveriş merkezi olan Novada Konya'yı yaptık. Bugüne kadar 24 yıllık süre içerisinde Dağ Mühendislik'in bugüne gelişindeki en önemli etkenlerden bir tanesi ilkeleridir. Bu ilkeler; müşterisine verdiği güven ve satış sonrası hizmetlerdir” dedi.

Bahçekent Flora'nın yüzde 85'i satıldı

İstanbul'a 2 yıl önce 1000 konut ve 260 ticari birimi olan Bahçekent Flora ile girdiklerini, şu anda hala devam etmekte olan Bahçekent Flora projesinin yüzde 85'inin satışını gerçekleştirdiklerini, teslimleri de 2016 yılının sonuna doğru gerçekleştirmeyi planladıklarını açıkladı.

BASIN TOPLANTISINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Tual Adalar ve Tual Bahçekent geliyor

2 aya kadar Kartal'da 570 konutluk bir proje olan Tual Adalar'ı hayata geçirecekleri açıklayan Dağ, 2000 konuttan meydana gelen Tual Bahçekent projesini de hayata geçireceklerini ve projenin içerisinde; 1 adet özel hastane, 2 özel okul, yurtlar ve ticari ünitelerden oluşan bir şehir kompleksinin olacağını belirtti.

"Bütün projeler TUAL olacak"

Bugüne kadar yaklaşık 8 bin konut üretimi yapan Dağ Mühendislik'in, yurt, AVM, okul, hastane gibi sosyal donatıları da hayata geçirdiğini belirten Doğan Dağ, şirketin sürdürülebilirlik politikasının bir sonucu olarak projelerinde çevreye ve yeşil alanlara büyük önem verdiklerinin altını çizdi. Doğaşehir, Floraşehir konutlarının yanında, Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olan Novada Outlet Konya'yı hayata geçirdiklerini anlatan Dağ, “Sadece inşaat sektöründe hizmet veren şirketimizin gelecek vizyonu çerçevesinde, başta İstanbul'da olmak üzere Türkiye'nin önemli pek çok şehrinde 'Tual' adıyla olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

"İstanbul'da 2.2 milyar liralık yatırım yaptık"

Şimdiye kadar 8 bin konut hayata geçirdiklerini dile getiren Dağ, 2016 yılında hedeflerinin bu rakamı 10 bin konuta tamamlamak, şimdiye kadar yaptıkları 2.2 milyar liralık yatırımı 3 milyar liraya çıkarmak olduğunun altını çizdi.

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, Emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer'in sorularını yanıtladı.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Dağ Mühendislik ulusal bir firma olacak

Sadece Konya ve İstanbul firması olarak anılmak istemediklerini, belirten Dağ, bunun nedeni de hedeflerini Türkiye genelinde büyüteceğini ve ulusal bir firma olmayı kendilerine amaç edindiklerini söyledi.

Bahçekent Flora yüzde 55 prim yaptı

Merkezi bir lokasyonda olmasının yanı sıra, alt yapı ve üst yapının birbiriyle entegre olduğu bir bölgede Bahçekent'te inşa ettikleri iddialı proje Bahçekent Flora'nın yüzde 55 oranında prim yaptığını söyleyen Dağ, bu rakamın iyi bir rakam olduğunu ama Bahçekent Flora gibi bir proje için az bir rakam olduğunu her zaman dile getirdiğini belirtti. Lansmana çıktığında 2 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sundukları projeyi şimdi 3300-3400 liradan sattıklarını söyleyerek sözlerini bitirdi.

Ayşe Özlem KURUCA/Emlakdream.com